PROGRAM EDUKACYJNY – PATHWAYS

Czym jest Pathways?

Pathways to program edukacyjny Toastmasters. Został zaprojektowany, aby pomóc Ci rozwinąć umiejętności mówcy i lidera. Zaczynasz od zalogowania się na stronie Toastmasters International i wypełnienia ankiety. Wyniki ankiety wskażą Tobie sugerowaną ścieżkę, którą możesz podążać.

Jak wygląda program edukacyjny?

Do wyboru jest dziesięć ścieżek. Każda Ścieżka zawiera pięć poziomów. Każdy poziom zawiera wiele projektów. Łatwym do zapamiętania jest układ: ścieżka – poziom – projekt.

Co zawierają projekty?

Projekt może zawierać:

 • Przemówienie
 • Kilka przemówień i ocenę przemówienia,
 • Ukończenie roli ewaluatora, mistrza gorących pytań oraz prowadzącego spotkanie,
 • Tworzenie bloga,
 • Tworzenie podcastu,
 • Moderowanie dyskusji panelowej.

To tylko mała próbka. Istnieje wiele możliwości do wyboru.

Ile czasu zajmie mi ukończenie ścieżki?

Każda Ścieżka składa się z około dwudziestu do dwudziestu pięciu projektów. Ukończenie ścieżki może potrwać do dwóch lat. Ważne, że Toastmasters to miejsce w którym sam/a kontrolujesz swój postęp. Ukończenie ścieżki może potrwać krócej lub dłużej.

Co mogę zrobić po ukończeniu ścieżki?

To zależy od twoich indywidualnych celów. Toastmasters to duża organizacja z wieloma możliwościami. Możesz wziąć na siebie role przywódcze we własnym klubie lub na wyższych szczeblach.
Możesz osiągnąć najwyższe odznaczenie w organizacji – tytuł wyróżniającego się Toastmastera.
W celu otrzymania nagrody, powinieneś:

 • Ukończyć dwie ścieżki Pathways,
 • Służyć jako członek zarządu w Twoim klubie,
 • Służyć jako oficer okręgowy,
 • Zostać mentorem klubu lub trenerem klubu
 • Zostać sponsorem klubu lub przeprowadzić specjalne cykle szkoleń.

Co zawiera każda ścieżka?

Poniżej prezentujemy podsumowanie każdej ścieżki:

DYNAMICZNE PRZYWÓDZTWO

Ta ścieżka pomaga Tobie budować umiejętności strategicznego lidera i negocjatora. Będziesz pracował nad projektami, które koncentrują się na zrozumieniu stylów przywództwa, komunikacji, wpływie konfliktu na grupę i umiejętnościach potrzebnych do rozładowania i zarządzania konfliktem. Każdy projekt kładzie nacisk również na rozwój strategii ułatwiających zmianę w organizacji lub grupie, komunikację interpersonalną i wystąpienia publiczne. Ścieżka Dynamiczne przywództwo kończy się projektem skupionym na zastosowaniu umiejętności przywódczych.
SKUTECZNY COACHING

Ta ścieżka pomaga Tobie budować umiejętności przekonującej komunikacji, przywódcy i coacha. Będziesz pracował nad projektami, które koncentrują się na zrozumieniu i budowaniu konsensusu, przyczyniając się do rozwoju innych poprzez coaching i budowanie silnych umiejętności przemawiania publicznego. Każdy projekt “Zaawansowanego przywództwa” według własnego pomysłu.
INNOWACYJNE PLANOWANIE

Ta ścieżka pomaga Tobie budować swoje umiejętności jako mówca i lider. Projekty na tej ścieżce koncentrują się na rozwijaniu silnego związku z publicznością podczas prezentacji, pisania mowy i jej wygłaszania. Projekty przyczyniają się do budowania zrozumienia kroków do zarządzania projektem, a także tworzenia innowacyjnych rozwiązań. Ta ścieżka kończy się projektem “Przywództwa na wyższym poziomie”.
ROZWÓJ PRZYWÓDZTWA

Ta ścieżka pomaga Tobie budować umiejętności jako skuteczny komunikator i lider. Projekty na tej ścieżce koncentrują się na nauce zarządzania czasem, a także na tym, jak opracować i wdrożyć plan. Wystąpienia publiczne i prowadzenie zespołu są podkreślane we wszystkich projektach. Ta ścieżka kończy się planowaniem i realizacją wydarzenia, które pozwoli Tobie zastosować wszystko, czego się nauczyłeś.
STRATEGIE MOTYWACYJNE

Ta ścieżka pomaga Tobie budować umiejętności jako silny i skuteczny mówca. Projekty koncentrują się na strategiach uczenia się budowania relacji z ludźmi wokół ciebie, zrozumieniu motywacji i skutecznym prowadzeniu małych grup do osiągnięcia zadania. Ta ścieżka kończy się kompleksowym projektem budowania zespołu, który łączy wszystkie twoje umiejętności – łącznie z wystąpieniami publicznymi.
WPŁYW PERSWAZJI

Ta ścieżka pomaga Tobie budować umiejętności przekonującej komunikacji i przywództwa. Będziesz pracować nad projektami, które skupia się na tym, jak wynegocjować pozytywny rezultat, budując silną komunikacje interpersonalną i umiejętności przemawiania publicznego. Każdy projekt kładzie nacisk na rozwój umiejętności przywódczych w skomplikowanych sytuacjach i tworzenie innowacyjnych rozwiązań przy zaistniałych wyzwaniach. ścieżkę Wpływ perswazyjny wieńczy projekt “Zaawansowanego przywództwa” według własnego pomysłu.
MISTRZOSTWO PREZENTACJI

Ta ścieżka pomaga Tobie budować umiejętności jako znakomity mówca publiczny. Projekty na tej ścieżce koncentrują się na uczeniu się, w jaki sposób widzowie reagują na Ciebie i ulepszają Twoje połączenie z publicznością. Projekty przyczyniają się do lepszego zrozumienia skutecznej techniki mówienia publicznego, w tym pisania mowy i wygłaszania mowy. Ta ścieżka kończy się rozszerzoną mową, która pozwoli Tobie zastosować to, czego się nauczyłeś.
STRATEGICZNE RELACJE

Ta ścieżka pomaga Tobie budować swoje umiejętności jako lider w komunikacji. Projekty na tej ścieżce koncentrują się na zrozumieniu różnorodności, budowaniu osobistych i / lub zawodowych powiązań z różnymi ludźmi oraz opracowaniu strategii public relations. W każdym projekcie podkreśla się dobrą komunikację międzyludzką i przemówienia publiczne. Kulminacją ścieżki jest projekt wykorzystania umiejętności lidera w organizacji nastawionej na wolontariat.
WSPÓŁPRACA ZESPOŁOWA

Ta ścieżka pomaga Tobie budować umiejętności jako lider współpracy. Projekty na tej ścieżce koncentrują się na aktywnym słuchaniu, motywowaniu innych i współpracy z zespołem. Każdy projekt przyczynia się do budowania komunikacji interpersonalnej i umiejętności mówienia publicznego. Ta ścieżka kończy się projektem skupionym na zastosowaniu twoich umiejętności przywódczych.
WIZJONERSKA KOMUNIKACJA

Ta ścieżka pomaga Tobie budować umiejętności jako strategiczny mówca i lider. Projekty na tej ścieżce koncentrują się na rozwijaniu umiejętności dzielenia się informacjami z grupą, planowania komunikacji i tworzenia innowacyjnych rozwiązań. Pisanie mowy i przesyłanie mowy są podkreślane w każdym projekcie. Ta ścieżka kończy się opracowaniem i wprowadzeniem długofalowej wizji osobistej lub zawodowej.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zgoda
Privacy Policy